Pırlanta seçiminin püf noktaları

Kadınlar için vazgeçilmez aksesuarlardan birisi olan pırlanta seçiminde dikkat etmeniz gereken noktaları biliyor musunuz ? Muzikbu.com olarak sizlere pırlanta alırken dikkat etmeniz gereken noktaları ayrıntılı bir şekilde anlayacağız.

Pırlantanın kesim şekli önemlidir 

Alacağınız pırlantanın kesim şekli ve güneşte ışığı yansıtma oranı iyi olmalıdır. İnsanlarda ilk bakışta dikkat çeken pırlantalar kesim şekli, parmağa uyumu ve ışığı yansıtma oranı iyi olmalıdır ki taktığımız bu aksesuar amacına ulaşsın. Piyasada genel olarak parmak şekline uygun yuvarlak biçimde tasarlanmış pırlanta modelleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Çok olmasa da üçgen, yıldız, oval, kalp, prenses biçimlerinde de pırlanta mevcuttur.

Pırlantada renk önemlidir

Pırlantayı en etkili aksesuarlardan birisi yapan özelliği rengidir. Pırlantanın kendine has rengi dikkat çekici özelliği olmasını sağlar. Bu nedenle insanlar size dikkatli bir şekilde baktığında parmağınızda ki pırlantanın renginin daha parlak ve göze hoş gelmesi karşı tarafın size hayranlıkla bakmasını sağlayacaktır.

Uygun fiyatlı pırlanta almak için kampanyaları takip edin

Bildiğiniz gibi pırlanta deyince akla ilk fiyatı yüksek olan bir aksesuar geliyor. Bu doğru bir tespit fakat pırlantaların pahalı olduğu kadar ucuz modelleri ve pahalı pırlantaları ucuza bulabileceğiniz birçok kampanya mevcuttur. Bu kampanyalar genellikle özel günlerde daha çok yapılmaktadır. Sizlerde uygun fiyatlı pırlanta almak istiyorsanız bu özel günlerde pırlanta firmalarının kampanyalarını takip ederek uygun fiyatlı pırlanta alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *