Çağlar Çorumlu kimdir

Çağlar Çorumlu,  4 Aralık 1977 Amasya’nın Merzifon ilçesinde doğmuştur.  Annesi ve Babasının öğretmen olmasından dolayı lise sonuna kadar Merzifon’da ikamet eden Çorumlu,  1995 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesine Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümü okumak için gitmiştir. Bu bölümden ise 2000 yılında mezun olmuştur.

2000 yılında mezun olduğu üniversite’den sonra İstanbul’a gelerek Müjdat Gezen Sanat Merkezinde 1 yıl oyunculuk eğitimi aldı. Profesyonel olarak ilk oyunculuk deneyimini tiyatro oyunu olan Kabare Taksim oyununda yaşadı. Daha sonra 2013 yılında kendi tiyatrosunu kurdu. Oyunculuğun yanı sıra reklam ve dublaj çalışmaları da yapmaktadır.

Çağlar Çorumlu’nun kariyerinde en popüler yıllarını yaşamasına neden olan televizyon şovu ise Ali Sunal, Doğa Rutkay, Onur Buldu, Aziz Aslan ve Alper Kul gibi ünlü oyuncuların rol aldığı Güldür Güldür programı oldu.

Ardından Cem Yılmaz’ın yazıp, yönettiği Pek Yakında isimli sinema filminde kariyerinin en önemli sinema filmlerinden birisine imzasını attı.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *