Bronzlaşmak için doğal yöntemler

Yaz mevsimine doğal yollarla bronzlaşmış bir şekilde girmek istiyorsanız; bu yazı tam sizlere göre. Bu yazımızda sizlere hızlı ve doğal uygulamalar ile istediğiniz bronzluğa kavuşup sağlıklı bir görünüm elde edebilmek için yararlı bilgiler sunacağız.

Doğal bitkilerle bronzlaşmak

Yaz mevsiminin vazgeçilmez meyvelerinden olan karpuz, havuç, çilek, kayısı ve kiraz gibi meyveler beta karoten içerir. Bu meyveler sağlıklı olmasının yanı sıra cilt sağlığına ve bronzlaşma için etkili meyvelerdir. Güneş ışığına çıkmadan önce bir miktar havuç tüketmeniz cildinizde kalıcı bronzluk yaşamanıza neden olabilir.

Ayrıca güneş altında fazla vakit geçirmeden 1 ay önce içerisinde A vitamini bulunan sebze ve meyve tüketmeniz sizleri UV-B ışınlarına karşı koruyacaktır. Bol bol havuç, kabak, ıspanak, erik, brokoli, domates benzeri ürünleri tüketin.

Güneşlenirken dikkat etmeniz gereken bazı konular

  • Bir süre güneşlendikten sonra cildinizi keseleme veya ovalama hareketlerinden kaçının. Çünkü güneşlenme esnasında cilt dışarıdan gelebilecek darbelere karşı savunmasız hassas duruma geçecektir.
  • Dudaklarınızda ki çatlamalar veya kurumalara karşı nemlendirici doğal kremler kullanın.
  • Güneşin en dik açı ile geldiği öğle saatlerinde güneş altında fazla kalmamaya dikkat edelim.
  • Denize girdikten sonra üzerinizde ki tuzlu suyu mutlaka temizleyin. Duş almadığınız zaman cildinizde ki tuz güneşle beraber yakıcı özelliği gösterecek cildiniz bir süre sonra soyulmaya başlayacaktır.
  • Sıcak günlerde vücut su oranını korumak için bol bol su için.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *